Mobil

Apple ürünlerindeki güvenlik açıkları 5 kat arttı: Yine de Google ve Microsoft’tan güvenli

Atlas VPN tarafından hazırlanan rapora nazaran Apple eserlerindeki güvenlik açıklarının sayısı 2021’in ikinci yarısında %467 arttı. Uzmanlar, Apple yazılımlarında bilgisayar korsanlarının yararlanmayı başardığı 380 güvenlik açığı buldu.

Tim Cook, App Store dışından uygulama yüklenmesini istemiyor

16 sa. evvel eklendi

En fazla istismar Safari tarayıcısında ve Apple işletim sistemlerinde tespit edildi. Buna karşın Apple ekosistemi, pazardaki ana rakiplerinin eserlerinden hala daha inançlı ve keşfedilen güvenlik açıklarının sayısı açısından üçüncü sırada yer alıyor.

Google birinci sırada

Güvenlik açıklarının birçok Google Chrome tarayıcısı ve Android işletim sistemi üzere Google eserlerinde bulundu. Arama devinin yazılımlarında 2021’in ikinci yarısında 511 güvenlik açığı keşfedildi. Yılın birinci yarısında bu sayının 547 olduğunu da hatırlatalım.

Microsoft, güvenlik açıklarının sayısı açısından ikinci sırada yer alıyor. Tespit edilen 428 güvenlik açığının birden fazla Windows işletim sisteminde, Microsoft Office uygulamalarında, Microsoft Exchange Server platformunda ve Microsoft Edge tarayıcısında bulundu.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Öteki Yazılım Haberleri
  • Apple eserlerindeki güvenlik açıklarının sayısı 5 kat arttı

Haber Kaynağı: Donanimhaber

Haber URL: https://www.donanimhaber.com/apple-urunlerindeki-guvenlik-aciklarinin-sayisi-5-kat-artti–147460

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı