Yazılım
Trend

2022’nin En İyi VPN Uygulamaları

Çevrimiçi gizlilik ihtiyaçlarınız için en iyi VPN'i bulmak için bilmeniz gereken her şey. 2022 Yılının en çok kullanılan ve öne çıkan VPN hizmetlerini bu yazımızda sizler için derledik.

Evden çalışmak daha yaygın hale geldikçe, verilerinizin korunması ve çevrimiçi etkinliğinizin gizli tutulması da giderek daha önemli hale geliyor. Neyse ki, VPN’ler veya sanal özel ağlar tam olarak bunun içindir. Tam dijital güvenlik için cihazınız ve internet arasındaki bağlantıyı şifrelerler ve internet üzerinden hassas bilgi gönderip aldığınızda olmazsa olmazlardır.

VPN’ler, uzaktan çalışırken gizlilik korumasını artırmanıza ve siyasi sansürü atlatırken dünyanın dört bir yanından eğlence ve medya akışına erişmenize yardımcı olabilecek köşe taşı dijital bir araçtır. VPN’ler ayrıca internet servis sağlayıcılarından gelen veri kısıtlamasını önlemenize yardımcı olabilir, paylaşılan Wi-Fi’ye daha güvenli bir şekilde bağlanmanıza ve kamu ve özel kuruluşların tarama ve arama geçmişinizi görüntülemesini zorlaştırarak kişisel güvenliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

VPN sağlayıcılarının son üç yılda pazara akın etmesi, avantajlar ve dezavantajlarla birlikte geldi. Bir yandan, artık mevcut olan uygun fiyatlı VPN seçenekleri dizisi – gizlilik ihtiyaçlarınız ne kadar kritik veya geçici olursa olsun – amacınıza uygun bir VPN olduğu anlamına gelir. Ancak, aynı zamanda, kullanıcıların daha fazla sağlayıcı reklam yutturmacasından geçmesi gerektiği anlamına gelir.

Bu nedenle, uygulamalı test ve inceleme sürecimiz, her VPN’i adım adım ilerleterek yutturmacayı azaltmak için tasarlanmıştır. VPN’leri yalnızca teknik zayıflıkları için teşvik etmiyoruz; ayrıca bireysel performans güçlerini de arıyoruz. Her hizmetin en iyi neyi yaptığını bilmek istiyoruz. Her VPN’yi 20’den fazla faktörde test ediyoruz ve daha fazlasını öğrendikçe metodolojimizi her zaman geliştiriyoruz .

VPN’leri birden fazla ülkede tarama ve akış hızının yanı sıra bağlantı kararlılıkları ve hatta en küçük potansiyel gizlilik sızıntıları için test ediyoruz. Birden fazla platform ve cihazda test ederek, hangi VPN’lerin oyun oynamak için en iyi olduğunu, akış, torrent oluşturma veya hassas bilgileri paylaşmak için en iyi VPN’leri değerlendirebiliriz. En önemlisi, her VPN’nin tarihsel güvenilirliğini ve kötü şöhretli bir pazardaki sahipliğini incelemek için gerekli derin araştırmayı yapmaya odaklanıyoruz .

2022’deki en iyi VPN hangisi?

  • ExpressVPN, genel olarak en iyi VPN için bir CNET Editörün Seçimi Ödülü aldı. VPN’leri genel performanslarına göre üç ana kategoride değerlendiriyoruz: hız, güvenlik ve fiyat. Ekspres en ucuz değil, ancak en hızlıları arasında ve şimdiye kadar en güvenli olanı. (Yukarıda bahsedilen haberlere dayanarak şu anda ExpressVPN’i yeniden değerlendirdiğimizi unutmayın.)
  • Surfshark , etkileyici performansı ve sınırsız cihazları sayesinde daha düşük fiyatıyla tercihlerimiz arasında ikinci sırada yer alıyor.
  • Üçüncü tercihimiz olan NordVPN ,  zorlu bir ağır vurucu. Surfshark’tan daha pahalı, ancak Express’ten daha ucuzdur, sürekli olarak daha hızlı ve daha güvenli hale gelen muazzam bir ağa sahiptir ve testleri geçen en güvenilir hizmet olarak öne çıkıyor.

VPN nedir?

Ticari bir sanal özel ağ, bilgisayarınız ve internet arasında şifreli bir tünel oluşturarak daha az özel bir ağ üzerinden özel bir bağlantı oluşturmanıza olanak tanıyan bir teknolojidir. Akıllı telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki diğer herhangi bir uygulama veya program gibi bir VPN yükleyebilirsiniz . Bir VPN, ülkenizdeki sansürü aşmanıza veya başka bir ülkeden coğrafi olarak kısıtlanmış medya içeriğine erişmenize izin verebilir ve internet servis sağlayıcınızın web’de gezinmenizi gözetleyerek gizliliğinize izinsiz girmesini engeller. VPN’ler bunu, farklı bir yerden veya ülkeden bağlanıyormuşsunuz gibi görünmenize izin vererek yapar.

Bir VPN, havaalanlarında, barlarda veya kafelerde sunulanlar gibi halka açık, korumasız Wi-Fi kullanan herkes için harikadır. VPN’iniz, iş projelerinizden banka hesabı giriş bilgilerinize kadar hassas bilgilerinizi, halka açık Wi-Fi ağlarında dolaşan kötü niyetli aktörler tarafından görülmekten korur. Bir VPN’deyken internette gezinirken, bilgisayarınız VPN’nizin şifreli bağlantısı üzerinden web sitesiyle iletişim kuracaktır. VPN daha sonra isteği sizin için iletecek ve web sitesinden gelen yanıtı güvenli bağlantısı aracılığıyla geri iletecektir.

Her VPN favori olamaz. Bunlar, gözden geçirdiklerimizdir, ancak sınırlı özellikler ve kimliğinizi yeterince gizlemekle ilgili endişeler de dahil olmak üzere, şu veya bu nedenle tam kapsamlı öneriler değildir.

Kaynak
CNET
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı