Genel Projeler

1991 model 7 bin kilometredeki Tofaş rekor fiyata satıldı

Kırıkkale’de satışı gerçekleştirilen 1991 model Tofaş marka araç rekor fiyata alıcısı ile buluştu. Fabrikadan çıktığı halinde olan ve şimdi 7 bin kilometrede olan araba çekiciyle sahibine ulaştırıldı. Lastiklerinin yere değmemesi için sehpa üzerinde duran araba hangi fiyata satıldı? İşte detayları…

1991 model Tofaş 250 bin TL’ye alıcısı ile buluştu

Milliyet’in haberine nazaran, Türkiye’de bir devir en çok tercih edilen arabalardan bir olan Tofaş Doğan L modellinin fabrika özgünlüğünü koruyan versiyonu 250 bin TL’sına alıcısıyla buluştu. Yaklaşık olarak 24 yıldır trafiğe çıkartılmayan araç, lastiklerinin yere değmemesi için sehpa üzerinde bekletilmiş.

Ankara’da galericilik yapan Sedat Oymak tarafından satın alınan araç dış görünümü, iç görünümü ve motorunun fabrikadan çıktığı halde olması nedeniyle eşi gibisi çok fazla yok. Oymak, aracı satın almasıyla ilgili “Tek sıfır Doğan bu olduğu için bu fiyatı verdik” açıklamasını yaptı.

Oymak, birebir araçların Murat 131 ve Murat 124 serisine sahip olduğunu ve bu aracı onların yanına ekleyeceğini belirtti. 24 yıldır trafiğe çıkartılmayan ve 7 yıldır lastikleri yere değmemesi için sehpa üzerinde bekletilen araç toplumsal medyada viral haline geldi.

Murat 131 ve Murat 124 modellerinin de olacağı bir koleksiyona dahil edilen aracın geçtiğimiz günlerde 2022 versiyonunun satışa çıkacağı konuşuldu. Pekala ya 2022 model Tofaş araçları trafikte görecek miyiz?

2022 model Tofaş araçlar satışa çıkacak mı?

Geçtiğimiz aylarda Tofaş marka araçlarla ilgili çok fazla tez ortaya atıldı lakin şirketten şimdi bunla ilgili resmi açıklama gelmedi. Klasik dizaynının bilakis daha sportif ve elektrikli versiyonlarının gelmesi merakla bekleniyor. Tofaş 2022 yılının birinci çeyreğinde piyasa beklentisi olan 1 milyar TL’nin hafif üzerinde 1 milyar 129 milyon TL net devir kârı elde ederken gözler tekrardan yeni modellere çevrildi.

Şirket ilerleyen süreçte yeni araçlarını tanıtacak mı? Bu husus hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz…

Haber Kaynağı: Shiftdelete

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı